Turnaj O Pohár HCO

Turnaj se odehrál 1.7.2010 na umělém povrchu ve Slavoníně. Zúčastnily se ho 3 týmy složené z hokejistů Mory: tzv. stará garda, čili hráči, kteří už mají něco odehráno za různé týmy, hrála v bílých dresech, další dva týmy Mory hrály v dresech oranžových a červených. Zbývajících 6 týmů složili fandové. Jedním z nich bylo samozřejmě Dynamo Bystrovany a turnaje se zúčastnil také klub, který s Dynamem odehrál nejvíce přátelských zápasů - Zora Club. Hrálo se systémem na 3 skupiny po 3 týmech (s tím, že v každé skupině byl vždy jeden tým složený z hráčů Mory a zbývající dva týmy byly fandovské), každý s každým v rámci své skupiny. Hrálo se 2x10minut. Do podvečerního semifinále postupovaly všechny týmy z 1.míst a nejlepší tým z 2.míst. Dynamo bylo nakonec nalosováno do skupiny "C", společně s tradičním rivalem Zora Club a s červeným výběrem Mory. Ještě před zahájením turnaje byl k týmu přidělen jeden z fanoušků, a to František Komoň.

Dynamo - Zora Club 1:0 (0:0)

Do utkání vstoupilo Dynamo v 16:50. Téměř po celý turnaj také hrálo ve složení, kdy se točily 2 čtveřice. První tvořili: Tandler, Marhons, Kohl, Oláh. Druhou tvořili: Pitner, Modrianský, Pleska, Komoň. V utkání bylo Dynamo od začátku o trošku aktivnější, avšak šance Marhonse a Tandlera zůstaly nevyužity. Na druhé straně si Hebelka musel dávat pozor na přesnou střelu umístěnou mezi nohy, kterou však vyrazil na roh. Jinak ale obrana Dynama žádné větší šance Zory nepřipouštěla. Na konci první půle byl ještě v šanci Pitner, ale přestřelil a stav tak po 10 minutách byl 0:0. Na začátku druhé půle mohl Dynamo poslat do vedení Tandler, ale jeho pokus skončil kousek vedle tyčky. Na druhé straně pálil přesně z úhlu Pavelka, ale Hebelka si tyčku pohlídal. A tak ve 14.minutě udeřilo Dynamo. Pitnerův vysoký nákop z půlky zapadl za Dvořákovy záda. Zora se ještě snažila s výsledkem něco udělat, ale červená obranná zeď jim skoro nic nepovolila. V 18.minutě mohl Marhons pečetit vítězství Dynama, ale hlavičkou netrefil branku. Dynamo ale i tak těsný výsledek ubránilo a v turnaji si tak připsalo první důležité 2 body.

Mora "červení" - Dynamo 1:2 (0:2)

Druhé utkání čekal od 18:05 na Dynamo podstatně těžší soupeř. Začátek podle toho také vypadal, první střelu vyslali hráči Mory hned během první minuty, ale branku netrefili. Ve 3.minutě tvrdou ránu vyrážel Hebelka obličejem. Po této střele zůstal chvíli otřesen, ale hned poté pokračoval dále ve hře, kde mohl sledovat, jak se v 5.minutě Marhons prosazuje krásným únikem proti gólmanovi Mory. Hned v 7.minutě se prosadil Marhons opět podobným způsobem a Dynamo začínalo pomalu myslet na postup. Na konci poločasu sice ještě hráči Mory prověřili gólmana Dynama, ale ten se překvapit nenechal a po 10 minutách vedlo Dynamo 2:0. Do druhé půle vstoupili hráči Mory ještě aktivněji, a několikrát z dobrých pozic prověřili Hebelku, ten však stále odolával. Na druhé straně mohl přidat pojistku Tandler, ale gólman Mory jej vychytal, stejně jako o chvíli později další pokus Dynama. Hebelka pak v 15.minutě konečky prstů vytáhl další pokus Mory. V 17.minutě už však na volej z rohového kopu byl i on krátký a rázem bylo ještě drama. To mohl utnout Marhons, který obešel vyběhnuvšího gólmana Mory, ale střelu do prázdné mu zblokoval obránce Mory. Podobně se vedlo o chvíli později i Tandlerovi. V 18.minutě zabránil vyrovnání skvělým obranným zákrokem Kohl, chvíli po něm také Komoň. V 19.minutě přeci jenom mohla Mora vyrovnat, ale jejich hráč sám před Hebelkou trefil gólmana Dynama do nohy, od které se balón odrazil do tyčky. Poslední minutu Dynamo s vypětím všech sil ubránilo a mohlo tak začít slavit postup do semifinále!

Do semifinále spolu s Dynamem postoupili hráči Mora "bílí" ze skupiny A a také dva týmy ze skupiny B: Mora "oranžoví" a jeden z fandovských týmů - Vágusové.

Mora "oranžoví" - Dynamo 3:0 (2:0)

Do zápasu vstoupili mnohem lépe hráči Mory, kteří už ve 2.minutě šli do vedení, když povedenou ranou přes hráče otevřeli skóre. Minutu nato vypálil z půlky Žigárdy, Hebelka vyrazil na roh. Ale ve 4.minutě už to bylo o dva. Ve vápně se nejrychleji dostal k odraženému balónu hráč Mory a nezaváhal. Dynamo se do moc příležitostí nedostávalo, výjimkou byla asi jen hlavička Marhonse v 7.minutě. V posledních vteřinách první půle ještě zahrozila Mora, ale obrana Dynama si tentokrát dokázala poradit a tak první půle skončila 0:2 z pohledu Dynama. Do druhé půle vstoupila Mora podobně jako do první a výsledkem byl třetí gól ve 13.minutě, když se přesně trefil jejich hráč pod břevno Hebelkovy branky. Za Dynamo zahrozil Tandler, po něm také Komoň a Pleska, ale nic z toho ke gólu nevedlo. Naopak v 17.minutě mohli po podobné střele jako při třetím gólu přidat hráči Mory další gól, Hebelka tentokrát vyrazil na roh. Utkání už výsledkem 3:0 také skončilo a tak bylo jasné, že se Dynamo do finále nepodívá.

Dynamo - Vágusové 3:2pen

O týmu, který se umístí na 3.místě, rozhodovaly nakonec pouze pokutové kopy. Do branky Dynama se na ně postavila posila František Komoň. Jako první šli kopat hráči týmu fans, ale přestřelili. Za Dynamo byl úspěšný Oláh, po první sérii 1:0. Ve druhé sérii Komoň chytil hráči z týmu Vágusové penaltu, za Dynamo selhal Marhons, takže po druhé sérii byl stav stále 1:0. Ve třetí sérii nejprve gólmana Dynama prostřelil exekutor penalty za tým Vágusové, na to odpověděl Pleska krásnou vymetenou šibenicí a stav byl 2:1. Za tým fans se ve čtvrté sérii opět prosadil jejich hráč, za Dynamo trefil Tandler tyč, stav byl 2:2. V páté sérii Komoň vychytal střelce z týmu fanoušků a tak bylo na Kohlovi, aby penalty rozhodl, což se mu nakonec také podařilo a Dynamo tak skončilo na turnaji na krásném třetím místě, z fandovských týmů bylo dokonce nejlepší.

Mora "bílí" - Mora "oranžoví" 3:2 (2:0)

Ve finále se tak utkaly dva týmy složené z hráčů Mory. Začátek utkání vyšel lépe bílým, kteří se v prvních minutách dvakrát prosadili a mohli tak hrát více v klidu. Oranžový tým se dočkal snížení ve druhé půli, ale chvíli na to inkasoval třetí gól. Oranžoví ještě vykřesali jiskřičku naděje, když v 19.minutě snížili na rozdíl jediné branky, ale to bylo vše, co se událo. Chvíli nato rozhodčí ukončil utkání a po výhře 3:2 se tak mohl radovat tým Mora "bílí", kteří ve svém středu měli hráče jako Richard Brančík, Jiří Dopita či Jakub Bartoň.

Dynamo tak na tomto turnaji obsadilo bronzovou pozici, když před ním skončily pouze týmy Mory. Velká pochvala také patří ale určitě nejen hráčům, ale i fanouškům, kteří dorazili snad všichni a dokázali Dynamo podpořit, především tedy v semifinálovém zápase.

Sestava: Hebelka - Kohl, Pleska, Oláh, Komoň, Modrianský, Tandler, Pitner, Marhons