Koliba Bukovany

9:2 (4:1)

1. poločas

Do druhého přátelského zápasu před novou sezónou se Dynamo sešlo pouze v 5 lidech, naštěstí se ještě připojil na výpomoc Lukáš Pudil a tak měli domácí alespoň jednoho hráče na střídání. Vstup do zápasu se domácím povedl podobně jako minule. Hned ve 2.minutě se chopil autového vhazování Hebelka a našel přesně hlavu Marhonse, který otevřel skóre. O další dvě minuty později vedlo Dynamo už o dva góly. Hostující obránce zahrál před pokutovým územím rukou a Marhons se z přímého kopu nemýlil. Teprve poté se do šancí začali tlačit také hosté, ale Modrianský v bráně Dynama při své premiéře odolával. Až teprve v 9.minutě si poprvé hráči Bukovan dokázali trochu rozebrat domácí obranu a útočník Koliby se střelou do protipohybu gólmana Dynama nemýlil. Chvíli nato mohli hosté vyrovnat, ale Modrianský předvedl skvělý zákrok a gólu tak zabránil. Na druhé straně vyslal do nájezdu Marhons Hebelku, který se ještě snažil najít před prázdnou bránou Pitnera, přihrávka však nebyla přesná. Ve 14.minutě faulovali hosté těsně před polovinou hřiště a Lukáš Pudil nekompromisní tvrdou střelou pod břevno nedal gólmanovi Bukovan šanci. Dynamo se dále dostávalo do šancí, ale Marhons, Pudil i Pitner nebyli úspěšní ve svých pokusech. Na druhé straně se v obraně skvěle prezentoval Kohl a také dobře chytající Modrianský, na kterého hráči Koliby v této chvíli nemohli najít recept, jak ho překonat. Ve 26.minutě vyhazoval Modrianský balón od brány, dlouhým výhozem našel hlavu Marhonse, který se nemýlil a vstřelil tak svůj třetí gól v zápase. Poločas tedy Dynamo vyhrálo 4:1.

2. poločas

Do druhé půle vstoupilo opět aktivněji Dynamo a v 34.minutě předvedlo něco podobného jako na začátku zápasu. Autové vhazování Kohla přistálo opět na hlavě nejlepšího loňského střelce Marhonse, který zvýšil na 5:1. Chvíli nato se do šance vřítil Kohl, ale nedokázal přesně zpracovat balón a jeho střela z úhlu nebyla tak nebezpečná. Minutu nato zkoušel štěstí z otočky Hebelka, ale tvrdá střela šla těsně vedle tyče. Na druhé straně obrana Dynama snad poprvé v zápase zaváhala a na gólmana domácích postupoval samotný útočník Koliby, ale Modrianský jeho pokus vyrazil a Kohl poté uklidil balón do bezpečí. V 39.minutě už se však hosté prosadili, když jejich útočník prostřelil domácího brankáře střelou mezi nohy. Ale víc domácí nepovolili. Ve 43.minutě vybojovalo Dynamo rohový kop. První pokus zahrál Hebelka na Marhonse, tomu však balón obránci hostí ukopli. Druhý pokus zkusil Hebelka zahrát na odraz od hráčů a s přispěním trochy štěstí a také brankáře Koliby vrátil Dynamu čtyřgólový náskok. Chvíli nato se ke střele z dálky dostal Pudil, ale jeho střela těsně minula branku. V 46.minutě se dostal do úniku z úhlu Hebelka, jeho střelu gólman vyrazil a dorážku namířil Hebelka do břevna. Do šance se pak dostal také Pitner, ale jeho pokus gólman Koliby kryl. Koliba se sice občas do šancí dostávala, ale dobře se v obraně prezentovali všichni hráči v červeném a když už nějaká střela prošla až na Modrianského, tak ten prokazoval, že chytat umí. V 50.minutě se autového vhazování opět chopil Hebelka, který se snažil najít hlavu Marhonse, ten sice svůj hlavičkový souboj prohrál, ale balón se odrazil přímo k Pitnerovi, před kterým už byla poloprázdná brána a Dynamo vedlo 7:2. V 56.minutě se k hlavičce po autovém vhazování Kohla dostal opět Marhons, ale jeho pokus tentokrát zastavila tyč. Minutu nato velmi dobře napadal Pitner, který dokázal sebrat obránci Koliby balón, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Ovšem hned po rozehrávce se Pitnerovi povedlo obrat o balón opět toho stejného obránce a tentokrát už se nemýlil a střelou k tyči zvýšil na 8:2. V 60.minutě, když už se zápas dohrával, tak ještě Marhons připravil gól pro Pudila, který nadvakrát překonal gólmana Koliby. Dynamo tak po velmi dobrém zápase a skvělé výpomoci od Pudila, který celý zápas velmi dobře nejen bránil, ale i útočil, dokázalo vyhrát 9:2.

16.08.2009

Sestava:

Branky

2. min - Marhons (Hebelka)
4. min - Marhons (-)
14. min - Pudil (-)
26. min - Marhons (Modrianský)
34. min - Marhons (Kohl)
43. min - Hebelka (vlastní)
50. min - Pitner (Hebelka)
57. min - Pitner (-)
60. min - Pudil (Marhons)