Zora Club

5:5 (2:2)

1. poločas

První přípravný zápas odehrálo Dynamo v neděli 9.8. v Bystrovanech proti již tradičnímu soupeři Zora Club. V dresu Dynama se poprvé představila nová posila Petřík. Dynamo začalo zápas proti Zoře, které chybělo několik opor, velice dobře a od prvních minut se snažilo útočit. První šance Dynama sice zůstaly nevyužity, ale ve 4.minutě se chopil autového vhazování Oláh a připravil gól pro Marhonse. Poté se ke střele dostal také Oláh, ale svou šanci nevyužil. V 7.minutě se však už Dynamo radovalo. Rohový kop prodloužil Pitner na Petříka, který balón nekompromisně napálil do šibenice a vstřelil tak svůj první gól za Dynamo. Po skvělé desetiminutovce Dynama se probrala také Zora, kde především Pavelka několikrát vyzkoušel pozornost Hebelky. Poté se šance objevovaly na obou stranách, ale ani Hebelka v bráně Dynama ani Dvořák v brance Zory se nenechali překvapit. Ve 20.minutě se do šance vřítil Kovačik, první jeho hlavička mířila do břevna, dorážku namířil do toho samého místa a teprve druhou dorážku dokázal usměrnit mezi nohy Hebelky. Dynamu se trošku přestaly dařit kombinace a více ze hry měla najednou Zora. Svou menší převahu dokázali nakonec hosté těsně před koncem poločasu přetavit ve vyrovnávací gól, když z osmi metrů prostřelil Hebelku útočník Zory Pavelka. Poločas tak skončil nerozhodně 2:2.

2. poločas

Do druhé půle vstoupila velkou šancí Zora, ale Pitner, který o poločase nahradil v brance Dynama Hebelku, předvedl skvělý zákrok. Poté se hra opět přesunula na druhou stranu a Dynamo začalo hrát aktivněji. V 35.minutě se dostal ke střele z dálky Pleska, jeho střelu sice Dvořák chytil, ale na několik dorážek Marhonse už byl krátký. Chvíli poté se do šance dostal také Kohl, ale prováhal dobrý okamžik ke střele. V 39.minutě se ocitl v obrovské šanci Marhons, jeho střelu Dvořák ještě zlikvidoval, ale na dorážku Oláha už byl krátký a Dynamo tak opět vedlo o dvě branky. Chvíli nato se do přečíslení dostali Hebelka a Oláh, ale prvně jmenovaný poslal přihrávku na paty a ze šance tak nic nebylo. Na druhé straně Zora několikrát nebezpečně prověřila pozornost Pitnera, ten však zatím odolával. Ve 42.minutě se však už dočkala i Zora, když se přesnou střelou prezentoval Heller. Minutu nato udělala obrana Dynama obrovskou chybu, ale Pitner samostatný nájezd hráče Zory vychytal. Ve 47.minutě ovšem bylo opět vyrovnáno, když svůj druhý gól v zápase vstřelil Heller. Dynamo se snažilo o odpověď, dostávalo se i do nebezpečných příležitostí, ale chyběl klid a cit pro finální nahrávku nebo střelu. V 51.minutě se dostal v obraně k balónu Oláh a přesným centrem našel za obranou Zory zapomenutého Hebelku, který střelou z první vrátil Dynamu vedení. Dynamo však ani tentokrát vedení neudrželo a 3 minuty před koncem napřáhl z dálky Pavelka a tvrdou nechytatelnou ranou srovnal na konečných 5:5. Utkání se už poté pouze dohrálo a oba týmy si tak vyzkoušely po delší době ostrý zápas. Předvedená hra obou týmů sice nebyla bez chyb, ale přesto je to dobrý příslib pro ligovou premiéru jak Dynama, tak také hostující Zory. Po zápase se ještě kopaly penalty, kde se ve výborném světle ukázal Pitner, který dokázal chytit všechny penalty kromě jedné, i když občas mu pomohla i konstrukce brány. Za Dynamo se trefili všichni hráči, kromě Plesky, ten však pro změnu trefil od tyčky fotícího Davida Bronce.

09.08.2009

Sestava:

Hebelka (2. poločas Pitner) - Kohl, Pleska, Petřík, Oláh, Pitner (2. poločas Hebelka), Marhons

Branky

4. min - Marhons (Oláh)
7. min - Petřík (Pitner)
35. min - Marhons (Pleska)
39. min - Oláh (Marhons)
51. min - Hebelka (Oláh)