Zora Club

5:4 (2:2)

1. poločas

Do prvního přípravného zápasu roku 2010 nastoupilo Dynamo proti již tradičnímu soupeři - Zora Club. Ovšem vstup do zápasu se domácím vůbec nevyvedl, když už v 1.minutě nechali projít Stružku až do zakončení, který prostřelil domácího gólmana. Ve 3.minutě mohla Zora odskočit již na rozdíl dvou gólů, ale se střelou po zemi si Modrianský poradil. Na druhé straně se do velmi dobré pozice dostal Pudil, jeho střelu však zastavilo břevno. Po něm se do dobré pozice dostal také Marhons, ale jeho pokus chytil Dvořák. V 9.minutě se po nenápadné akci dostala Zora do dvougólového vedení. Balón se dostal ke Kovačikovi, který střelou po zemi překonal po nejistém zákroku domácího gólmana a stav byl 0:2. Dynamo zabralo a v 15.minutě se dočkalo zaslouženého snížení stavu. Autové vhazování Pudila se dostalo k Hebelkovi, který po zpracování propálil poprvé gólmana Zory. Nutno podotknout, že na této brance měl velký podíl také Marhons, který dobře odtáhl obránce od zakončujícího Hebelky. V 19.minutě mohl vyrovnat Marhons, ale jeho střela bránu netrefila, stejně jako o chvíli později pokus Kohla. Zora se snažila přidat další gól, několik šancí si také vypracovala, ale Modrianský byl vždy připraven. A tak ve 24.minutě přišlo vyrovnání. Výhoz Modrianského se dostal k Marhonsovi, který si úplně sám před Dvořákem počkal na vhodnou chvíli a trefil se přesně. V závěru poločasu ještě Zora spálila obrovskou šanci a na druhé straně Pitner se dostal k odraženému balónu, ale jeho střela mířila nad bránu. Poločas tak skončil nerozhodně 2:2.

2. poločas

Do druhé půle udělalo Dynamo jednu změnu, když v brance nahradil Hebelka Modrianského. Druhý poločas začalo Dynamo opět špatně. Nejdřív musel Hebelka vyrazit nebezpečnou střelu zpoza obránců a v 32.minutě se do samostatného nájezdu dostal Stružka, ale gólmana domácích nepřekonal. Poté se však předvedlo také Dynamo, ale ani Oláh ani Marhons a ani Pudil si nepřišli na Dvořáka v bráně hostí. A tak nakonec ve 40.minutě trestala Zora, když Kováčik usměrnil za záda domácího gólmana hlavou autové vhazování. A ve 44.minutě odskočila Zora opět na rozdíl dvou gólů, když po úniku po straně prostřelil Hebelku střelou k tyčce Kumr. Domácí se nevzdali a ve 48.minutě vybojoval ztracený balón na polovině hostí Marhons a překonal gólmana Zory. Zora ovšem mohla vzápětí odpovědět, když střela jednoho z útočníků prošla domácímu gólmanovi zpomaleně mezi nohama a balón už směřoval do sítě, ale před brankovou čarou stihl situaci zachránit Oláh. Dynamo se snažilo vyrovnat, do dvou šancí se dostal Modrianský a po něm i Marhons a Pudil, ale Dvořák svůj tým držel. Až do 52.minuty, kdy Modrianský po rohovém kopu našel Pudila a ten vyrovnal na 4:4. Zora opět mohla odpovědět a jít do vedení, po skvělém vyšachování domácí obrany se sám před Hebelkou ocitl Stružka, ale trefil tyč. A tak v 56.minutě připravil dobrou pozici Marhons pro Pitnera a ten střelou k tyči poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení. Oba týmy si ještě poté vypracovaly několik příležitostí, ale oba gólmani se již překonat nenechali. Dynamo tak zahájilo přípravu na jarní část výhrou nad Zorou 5:4.

14.03.2010

Sestava:

Modrianský (2. poločas Hebelka) - Kohl, Hebelka (2. poločas Modrianský), Oláh, Pudil, Pitner, Marhons

Branky

15. min - Hebelka (Pudil)
24. min - Marhons (Modrianský)
48. min - Marhons (-)
52. min - Pudil (Modrianský)
56. min - Pitner (Marhons)