Nano Trade - Dynamo Bystrovany

4:1 (1:0)

1. poločas

V 9. kole se Dynamo utkalo s lídrem své ligy, Nano Trade do tohoto utkání ztratil pouze bod za remízu s Geoboys. Hostům chyběli Krmášek, Bronec a Modrianský, ostatní byli k dispozici. Úvodní šanci utkání si připsal domácí favorit, nicméně nezamířil přesně. Následně se osmělilo i Dynamo a po nepřesném Masařově pokusu musel domácí gólman zasahovat proti střele Tandlera. Hebelka si na druhé straně připsal zákrok po střele z úhlu, po další šanci mu pomohla vnější tyč. Velkou šanci Dynama měl pak Rozman, ale z velmi dobré pozice zamířil těsně vedle branky, na druhé straně v obdobné situaci zakončoval stejně jeden z domácích hráčů. Hra se následně trochu přiostřila, výsledkem byla žlutá karta za několik opakovaných faulů domácího hráče. Domácí to ale nabudilo a ve 25. minutě se jim povedla křižná přihrávka za obranu, po které se sám před Hebelkou ocitl domácí útočník a střelou na vzdálenější tyč poslal Nano Trade do vedení. Stav 1:0 už také vydržel až do poločasového hvizdu.

2. poločas

Ve druhém poločase se toho moc nezměnilo. Dynamo se snažilo dobývat domácí obranu, která ale pracovala zodpovědně a hostům se dlouho nedařilo přes domácí val projít. Domácím to šlo o trochu lépe, ale první velkou šanci ještě v poslední chvíli zblokoval obránce Dynama. Na druhé straně se pak konečně Dynamo propracovalo ke dvěma šancím, ale ani Smoleň a ani Rozman na gólmana nevyzráli. A tak přidali domácí pojistku, když se jim povedlo rozebrat obranu Dynama a přihrávku z úrovně brankové čáry na střed vápna našli svého spoluhráče, který již mířil do odkryté branky. Navíc neuplynul dlouhý časová úsek a domácí šli do přečíslení 2 na 1, které vyřešili přímou střelou na bližší tyč, kde Hebelkovi prošel balón podél nohy do branky. Odpověď mohla být téměř blesková, nicméně Rozmana skvěle vychytal i s pomocí tyče gólman. Nakonec však přeci jen uspělo i Dynamo, v 55. minutě potáhl balón po lajně Rozman a naservíroval jej před branku Lepařovi, který snížil na 1:3. Naděje Dynamu ale vydržela jen 2 minuty, následně přišel dlouhý výhoz gólmana za obranu, perfektní zpracování domácího útočníka, který pak již jen mezi nohama vybíhajícího Hebelky poslal balón do sítě. V závěru ještě inkasoval žlutou kartu také Lepař, který znemožnil jít domácímu útočníkovi sám na Hebelku. Utkání tak Dynamo prohrálo 4:1.

19.10.2018

Sestava:

Branky

55. min - Martin Lepař (Tomáš Rozman)