Atletico Bystrovany - Dynamo Bystrovany

7:4 (2:1)

1. poločas

Již do 15. sezóny vstoupilo Dynamo s novou posilou, kterou se stal Václav Zatloukal. Prvním zápasem bylo navíc derby s Atleticem, takže velmi pikantní start pro nováčka v týmu. Další podstatnou změnou bylo to, že do brány se postavil Zdražil, Hebelka se přesunul do pole. Kdo však chyběl nejvíce, byl rozhodčí, který ani nebyl nominován k utkání, které tak nakonec odpískal jeden z domácích hráčů. Hned v úvodu utkání se do dobré šance z úhlu dostal Oláh, ale jeho pokus gólman domácích vyrazil. Atletico si první šanci vypracovalo v 6. minutě, Zdražil byl ale z branky rychle venku a střelu vyrazil. V 9. minutě už ale inkasoval, domácí se dostali do brejku a svou šanci využili, když se z hranice vápna prosadili střelou k tyči. I nadále byli domácí mírně aktivnější, trefili dokonce i tyč, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně se k utažené střele odhodlal Krmášek a s jeho pokusem měl gólman domácích problémy, vyrazil však balón na roh. Ve 21. minutě se ale domácí už opět prosadili, menší zmatky v obraně Dynama potrestali umístěnou střelou a dostali se tak do vedení 2:0. Ve 24. minutě se však prosadilo i Dynamo, Masařův aut našel hlavu Oláha, který zamířil přesně. A mohlo být ještě lépe, ale Grygárkovu střelu vyrazil gólman a Hebelkův pokus skončil těsně vedle pravé gólmanovy tyče. Poločas tak Dynamo prohrálo 2:1.

2. poločas

Ale druhý poločas nezačalo Dynamo vůbec dobře. Už po 3 minutách se dva obránci Dynama rozeběhli k jednou útočníkovi, který je však obhodil a osamocený útočník Atletica dal gól na 3:1. To domácí tým uklidnilo a Dynamo mělo následně problém s tím, aby se dostalo do hry. Pěknou střelou se sice prezentoval Masař, ale to bylo na dlouho vše. Naopak Atletico udeřilo po rohu, kdy sice hlavičku nejprve Zdražil chytil, ale následně nedokázal na zemi odebrat balón útočníkovi Atletica, který patou zvýšil na 4:1. Dynamo pak mohlo snížit, ale dvakrát trefilo jen brankovou konstrukci. Chvíli na to pak Atletico napřáhlo z velké dálky a k překvapení všech skončil balón bez jediné teče až v brance. Ani to ještě nebylo vše, další chyba obrany Dynama znamenala, že se sám před gólmanem objevil domácí útočník a Zdražil jej již nedokázal zastavit. Dynamo ale ještě zabojovalo, ve 47. minutě přiťukl balón Masař Grygárkovi a ten z dálky tvrdou ranou snížil na 2:6. Chvíli nato kopal Masař roh a Grygárek našel místo, kam poslat balón, aby na něj gólman nedosáhl. Navíc v 53. minutě kopal Masař další roh a tentokrát se ukázala být úspěšnou spolupráce Kohlem, který snížil již na 4:6. Ale v 56. minutě Dynamo faulovalo kousek za hranicí vápna a Atletico tento faul potrestalo gólem z přímého kopu. Navíc poté ještě trefilo tyčku. Dynamo tak nezahájilo sezónu vítězně, Atleticu podlehlo 4:7.

30.08.2019

Sestava:

Zdražil - Kohl, Masař, Hebelka, Oláh, Krmášek, Grygárek, Bronec, Zatloukal

Branky

24. min - David Oláh (Jakub Masař)
47. min - Tomáš Grygárek (Jakub Masař)
49. min - Tomáš Grygárek (Jakub Masař)
53. min - Martin Kohl (Jakub Masař)