AC Karasov - Dynamo Bystrovany

0:0 (0:0)

1. poločas

Do utkání 5. kola na hřišti v Hynkově, které se hrálo na šotolinovém povrchu, se Dynamo nesešlo v optimální sestavě. Na poslední chvíli totiž vypadly dva důležité články, a to Smoleň s Krmáškem. Dynamo ale do utkání nevystoupilo špatně a od začátku bylo zřejmé, že to bude velmi bojovné utkání, plné soubojů. První větší šanci však měl domácí výběr, který byl podporován početným hloučkem místních fandů. Domácí prošli až za obranu Dynama, přečíslení dva na jednoho však Hebelka netypicky hlavou vytěsnil na roh. Za Dynamo kontroval Grygárek, jehož pokus od autové čáry ale gólman vyrazil. Domácímu týmu se v první půli velmi dařily rohové kopy, po druhém z nich si seběhl útočník Karasova přímo na střílený centr, ale Hebelka reflexivně vyrazil, na následnou dorážku již stačilo jen zmenšit úhel a nechat se nastřelit. Hosté pak zahrozili především Masařem, který nejprve z dálky těsně minul a následně neprostřelil hradbu těl, kterou mu domácí vystavili. A když se pak povedeným pokusem z dálky neprosadil ani domácí tým, šly se oba týmy občerstvit za remízového stavu 0:0.

2. poločas

Druhý poločas začal chybou obrany Dynama, kdy se po nepovedené přihrávce od obránce dostal k balónu domácí útočník, Hebelka mu však zmenšil úhel a střelu vyrazil. Pak však začalo hrát také Dynamo, do šance se dral Oláh, ale v dobré pozici netrefil ideálně balón, chvíli po něm neuspěl ani Masař. Domácí mohli otevřít skóre po přímém kopu po faulu Grygárka, ale střela zamířila mimo tři tyče Hebelkovy branky. Ve 42. minutě se zničehonic otevřela cesta k brance Grygárkovi, který této příležitosti využil, ale bodlem trefil jen gólmana v domácí brance. Na druhé straně poté obránci Dynama zblokovali hned několik dobrých příležitostí domácích, kterým se stále nedařilo přes velmi dobře hrající obranu hostí prosadit. Následně byl v dobré šanci zablokován na poslední chvíli střílející Zatloukal, který se navíc při pokusu o střelu zranil a po pár dalších minutách ze zápasu musel odstoupit. Dynamo tak posledních přibližně 10 minut zápasu muselo zvládnout bez střídání. Domácí vytušili šanci a byli to už v podstatě jen oni, kdo byl na balónu. Dynamo však trpělivě bránilo, blokovalo střely a co nezvládla obrana, to si pohlídal Hebelka. Karasov v posledních minutách již z tlaku nic nevytěžil a tak Dynamo uhrálo historický výsledek - poprvé v historii se se svým soupeřem rozešlo po bezbrankové remíze.