Dynamo - Atletico Bystrovany

3:1 (1:0)

1. poločas

Netradičně jarní částí zahájilo Dynamo nový ročník 2022. Prvním soupeřem sezóny bylo již potřetí v řadě Atletico Bystrovany, takže hned v prvním utkání se sezóny se odehrálo derby. Za Dynamo po dlouhé době nastoupil opět Lepař a představila se také nová posila, kterou se stal Martin Grofek. Úvodní minuty utkání byly vcelku hektické, oba týmy si nic nedarovaly, ale oba také hned od prvních minut zodpovědně bránily. První dvojšanci si tak připravilo Dynamo až v 5. minutě, kdy Grygárek prostrčil balón na Hebelku, ten ale v těsné blízkosti před gólmanem trefil jen vyběhnuvšího strážce branky hostí a stejně tak dopadl i o pár chvil později, kdy k němu gólman vyrazil Grygárkovu střelu, ale ani tentokrát se Dynamo nemohlo radovat. Na druhé straně musel Kaspar vytáhnout táhlou střelu zpoza vápna na roh. V 11. minutě se však již mohli domácí, kteří kvůli rekonstrukci svého hřiště v Bystrovanech hrají dočasně na Nových Sadech, radovat, když Vařeka přiťukl balón na vlastní půlce na Lepaře, kterému se rozestoupila celá hostující obrana a ten tak prošel neatakován až téměř k vápnu, aby přesnou střelou poslal Dynamo do vedení. To mohl navýšit z přímého kopu Martin Grofek, ale těsně přestřelil. Hosté zahrozili ve 23. minutě, když se prokombinovali až ke střele zpoza vápna, kterou Kaspar jen vyrazil, nicméně následně si poradil i z dorážkou z úhlu, kterou vytáhl na roh. Oba týmy si pak do konce poločasu ještě pár šancí vytvořily, nicméně žádná z nich již nebyla gólová a tak se šly měnit strany za stavu 1:0 pro Dynamo.

2. poločas

Vstup do druhého poločasu vyšel Dynamu na výbornou. Hned ve 33. minutě se totiž k Masařově autu prodral ve vápně Oláh a přes bránícího hráče dostal balón za záda gólmana, čímž nejen navýšil náskok Dynama na 2:0, ale také oslavil nedávné narození syna Dominika. Hostům došlo, že pokud chtějí v zápase uspět, budou muset zabrat, a tak se více vrhli do útoku, z čehož v 37. minutě rezultovala střela do tyče. Další šanci o chvíli později zpacifikoval Kaspar. Dynamo už se tolik do šancí nedostávalo, přesto mohlo také udeřit, ale Grygárkův pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 48. minutě se tak hostům povedlo snížit. Po velkém závaru v brankovišti domácích sice nejprve trefili tyčku, ale následně se k nim balón odrazil zpět a s pomocí druhé tyčky jej již dostali za Kasparova záda. Hostům snížení vlilo krev do žil a byli i nadále více na balónu, Dynamu se ale zatím dařilo bránit těsný náskok. Ten mohl navýšit Lepař, ale z otočky těsně minul branku. Jinak ale šance počítali spíše hosté, kteří jednou i otřeli balón o břevno, ale jinak co nezastavila obrana Dynama, to pochytal jistý Kaspar v brance. V posledních vteřinách tak ještě mohlo Dynamo uzavřít skóre zápasu, když na půlce přiťukl balón do běhu Masař Lepařovi a ten přesnou střelou z dálky stanovil konečný výsledek na 3:1.

01.04.2022

Sestava:

Kaspar - Masař, Oláh, Grofek T, Grofek M., Hebelka, Grygárek, Lepař, Vařeka

Branky

11. min - Lepař (Vařeka)
32. min - Oláh (Masař)
60. min - Lepař (Masař)