RoDo Legendy - Dynamo

6:2 (3:0)

1. poločas

V 8. kole se Dynamo představilo v Bělkovicích proti soupeři RoDo Legendy, který ještě v minulé sezóně hrál 1. ligu. Pro aktuální sezónu ale požádal o přeřazení do 3. ligy, takže favorit skupiny, ve které hraje Dynamo, byl od začátku sezónu celkem jasný. Dynamu navíc v tomto zápase chyběli útočníci, jelikož i Grygárek ze zdravotních důvodů na poslední chvíli vypadl, a tak se o tyto role museli podělit všichni hráči na hřišti. První minuty však byly poměrně vyrovnané, ač bylo na domácích vidět, že jsou si na balónu jistější a dokáží se dostat do lepších střeleckých pozic, ale dlouho žádná gólová šance nepřicházela. Až v 9. minutě se povedla domácím rychlá narážečka, po které se dostal osamocený domácí útočník před vybíhajícího Hebelku, kterého prostřelil střelou mezi nohama a poslal tak RoDo do vedení. Chvíli nato si hostující gólman musel pohlídat tvrdou střelu z dálky, kterou vyrazil na roh. Na druhé straně zahrozil taktéž střelou z dálky Masař, gólman jeho pokus vyrazil, leč na dorážku ve vápně z hráčů Dynama nikdo nebyl. Druhou branku přidali domácí ve 14. minutě, když se z první opřel útočník RoDa do balónu tak přesně, že ten i přes Hebelkův zákrok zaplul za jeho záda. Za Dynamo mohl kontrovat Grofek, ale jeho pokus z dálky gólman viděl a chytil. Domácí si pak vytvořili dvě velké šance, ale v obou trefili jen Hebelku. Když už to vypadalo, že poločas skončí 2:0, nepřebralo si Dynamo dobře hráče a jeden z domácích se ocitl sám před Hebelkou, kterého dokázal obstřelit a stanovil tak poločasové skóre na 3:0.

2. poločas

Druhý poločas začal velkou šancí domácích, kteří se dostali ke střele z úhlu, tu ale naštěstí Hebelka vyrazil alespoň na tyč. Dynamo se do šancí příliš nedostávalo, domácí byli na začátku poločasu mnohem více na balónu a snažili se najít cestičku k brance Dynama. To se jim úspěšně podařilo ve 36. minutě, když jeden z jejich útočníků obešel hned 2 hráče Dynama podél lajny a předložil luxusní přihrávku svému spoluhráči, který sám před Hebelkou nezaváhal. Za hosty mohl korigovat Masař, ale ani jeho další pokus ze střední vzdálenosti si cestu do branky nenašel. Přišel tak další trest, ve 42. minutě se domácím trochu se štěstím podařilo procpat Hebelkovi balón mezi nohama, který tak zůstal opuštěný před prázdnou bránou a tam jej již jen doklepl nedostatečně bráněný domácí útočník. A mohlo být ještě hůře, ale Hebelka si povedený hlavičkový pokus domácích dokázal najít a vyrazit. Dynamo zahrozilo ve 49. minutě, když se sám před gólmanem objevil s balónem Vařeka, ale domácí gólman jej vychytal. Navíc rozehrál rychlý protiútok, po kterém se domácím podařilo vyšachovat obranu Dynama a zvýšit již na 6:0. Chvíli po rozehrávce ale přece jenom zaznamenalo i Dynamo svůj čestný úspěch. Kohl přihrál Zatloukalovi, který ještě posunul balón na Oláh a ten s pomocí tyčky dostal balón do branky. Domácí pak mohli odpovědět, ale po střele z první jen orazítkovali břevno. Tečku za utkáním tak udělalo ještě jednou Dynamo, když Hebelka včasným výběhem vybojoval u poloviny hřiště balón, předal jej Kohlovi, který našel úplně volného T. Grofka a ten přesnou střelou stanovil konečný výsledek na 6:2 pro favorizované RoDo.

20.05.2022

Sestava:

Hebelka - Kohl, Masař, Oláh, Grofek T., Vařeka, Zatloukal

Branky

50. min - Oláh (Zatloukal)
56. min - Grofek T. (Kohl)